a

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer. Proin gravida nibh vel velit auctor aliquet. Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum.

+ 0800 2466 7921

Office@Medigroup.com
34th Avenue New York, W2 3XE

Follow Us On Instagram

 

За Компанијата

Медицал Адванце е компанија која е специјализирана за проекти, консултантски услуги, реализација (клуч на рака), инсталација, сервис и одржување и  услуги пред и по продажба и набавка на медицинска опрема.

Лидер во својата област, тимот на Медицал Адванце советува при изработка на студија и набавка на опрема и медицински потрошен материјал. Компанијата придонесува за модернизација на здравствените установи со експертиза на светски познати партнери.

Преку нашиот продажен тим, ефикасни и постојано надградени услуги за клиентите, Медицал Адванце ефикасно ги задоволува сите потреби на своите партнери и клиенти.

Во својата стратегија за развој, компанијата има иницирано неколку големи проекти и гордо можеме да констатираме дека ефикасно го покрива пазарот во приватниот и јавниот здравствен сектор во Македонија.

Ние сме официјални застапници на CISA Италија која е лидер за системите за стерилизација и дезинфекција, и машини за медицински и индустриски намени. Во 2011 година дадовме поддршка во инсталирањето на 33 стерилизатори на територијата на Македонија во градовите: Скопје, Велес, Kуманово, Кавадарци, Teтово, Гостивар, Струмица, Koчани , Штип, Гевгелија, Oхрид, Струга, и Битола.

 Една од главните предности на Медицал Адванце е врвната услуга по продажбата на производите, достапноста и сигурноста кои се главни вредности на нашите продажни услуги нудејќи ефикасна интервенција од страна на високо образовани техничари кои се опремени за најдобра поддршка во секое време.

Сервисираме и одржуваме медицинска опрема и опрема за стерилизација за сите типови на стерилизатори. Ние им нудиме на нашите клиенти договори за одржување на секаков тип на медицинска опрема.

"Aliquam lorem ante, dapibus in, viverra quis, feugiat a, tellus. Phasellus viverra nulla ut metus varius laoreet. Etiam ultricies nisi vel augue."

- Marion, mother of Tommy, 3 years old

"Curabitur ullamcorper ultricies nisi. Quisque rutrum. Aenean imperdiet. Etiam ultricies nisi vel augue. Lorem ipsum dolor sit amet."

- Steven, father of Sarah, 7 years old

"Quisque rutrum. Aenean imperdiet. Etiam ultricies nisi vel augue. Curabitur ullamcorper ultricies nisi. Nam eget dui. Etiam rhoncus."

- Lyana, mother to Marcele, 1 year old